Remont esplanady na pl. Grunwaldzkim

Drodzy Mieszkańcy,

Remont esplanady na Pl. Grunwaldzkim jest obecnie naszym największym przedsięwzięciem pod względem złożoności prac na wciąż żywej tkance budowlanej.

Jesteśmy zobowiązani, aby poinformować Was o wydłużeniu prac pierwotnie planowanych do zakończenia na przełomie I/II kwartału br. Zgodnie z informacjami od wykonawcy napotkaliśmy na pewne nieprzewidziane wyzwania.

Oto, co się wydarzyło:

  • Ściany pod barem Remont: W trakcie transportu ścian na odkład okazało się, że materiał odspaja się od siebie. Zamiast 2 ścian w 4 kawałkach, mieliśmy do przeniesienia 2 ściany w 8 kawałkach. To znacznie wpłynęło na czas trwania prac.
  • Fundament ściany w osi H: Zgodnie z założeniami projektowymi, fundament miał mieć grubość 550 mm. Firma zajmująca się specjalistycznymi cięciami przywiozła największą dostępną tarczę do cięcia betonu, która umożliwiła nacięcie fundamentu na 650 mm, ale to wciąż okazało się niewystarczające. Obecnie otwór o głębokości 750 mm nadal nie stanowi spodu fundamentu!

Wszystkie te zdarzenia spowodowały opóźnienia w pracach oraz konieczność aneksowania terminu, czego nie dało się przewidzieć wcześniej. Niemniej jednak, ze względu na kiepski stan ścian w osi 31’ oraz już wykonany wykop na głębokość 1,3 m, nie przerywamy trwających prac.

Naszym priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo – jak najszybciej odtwarzamy usunięte ściany i fundamenty.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach prac. Pracujemy nad aktualizacją wymaganych zakresów i planujemy finalizacje prac na koniec miesiąca czerwca 2024.

Jesteśmy na bieżąco.